Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam

Mercedes-Benz GLA-Class

Klient: Bartosz J.
,
Trasa: Lublin - Warszawa

Polecam. Transport zorganizowany bardzo profesjonalnie, szybko i zgodnie z ustaleniami

Chevrolet Orlando

Klient: Daniel Z.
,
Trasa: Moers - Rzeszów

Polecam, fachowy kierowca i spoko kontakt plus dobra cena

Jaguar X-Type

Klient: Agata S.
,
Trasa: Moerdijk - Radom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku istotnych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku istotnych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Florencja już od 300 zł!

Zleć transport samochodu