Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jak najbardziej. Przewoźnik komunikatywny, bardzo staranny, miły i na czasie. Gorąco polecam pana przewoźnika!!!!!

Dwumetrowa sofa, meble trzy metrowe meble, stół z 4 krzesłami, lodówka i pralka.

Klient: Jakub S.
,
Trasa: Wrocław - Monchengladbach

Przewoznik godny polecenia. Odbiór i dostawa przebiegła bardzo szybko i sprawnie bez żadnych uszkodzen. Rzetelny, godny zaufania człowiek. Polecam

Plytki, wyposazenie do lazienki plus kilka paczek. Dokladny opis ponizej.

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Kielce - Hertford

Wszystko ok polecam.

Yrzy osobówki

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Oosterhout - Beveren

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Geel już od 300 zł!

Zleć transport samochodu