Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

opel vectra

,
Trasa: Obergünzburg - Częstochowa

Bardzo polecam przewoźnika, szybko, sprawnie, solidnie !

2 samochody osobowe

Klient: Maciej W.
,
Trasa: Skoczów - Monachium

Wszystko ok ! Polecam

Samochód osobowy - pali jeździ

Klient: Łukasz M.
,
Trasa: Nowogród Bobrzański - Chorzów

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Germaringen już od 300 zł!

Zleć transport samochodu