Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport wykonany zgodnie z umową, polecam w 101%!!!

Renault Megane

Klient: Artur K.
,
Trasa: Traunstein - Bolesławiec

Serdecznie polecam przewoźnika. Bardzo sprawny kontakt jak i szybki czas dostawy. Będę się do Państwa z pewnością jeszcze odzywał. Pozdrawiam, szerokości!

Volkswagen Golf

Klient: Adam S.
,
Trasa: Kościerzyna - Wyszków

Super realizacja zlecenia - szybko i bezproblemowo, polecam!

Renault Kadjar

Klient: Adam J.
,
Trasa: Rzym - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Glarus już od 300 zł!

Zleć transport samochodu