Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok polecam

Bmw 2szt seria 5 i X5 jeżdzący POZNAŃ - GRÓJEC

Klient: Dominik K.
,
Trasa: Tarnowo Podgórne - Grójec

Szybko, sprawnie, bezproblemowo. Gorąco polecam !

VOLVO 1800es

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Gdynia - Warszawa

100% realizacja, wszystko tak jak należy. Polecam

Bmw e65

Klient: Maria S.
,
Trasa: Zossen - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych spraw a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Grevenmacher już od 300 zł!

Zleć transport samochodu