Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miły człowiek, dobry kontakt wszystko konkretnie i na temat, żadnych problemów z płatnością. Zleceniodawca godny zaufania.

Fiat 500

,
Trasa: Piekary Śląskie - Rzeszów

Wszystko sprawnie, zgodnie z ustaleniami, świetny kontakt. Polecam!

Kabina do kombajnu

Klient: Tomasz B.
,
Trasa: Trzebieńczyce - Szczecin

Polecam - pierwsza klasa, pomimo komplikacji z mojej strony - pełne zrozumienie i profeska. Naprawdę polecam.

Jeep Compass

Klient: Adrian B.
,
Trasa: Piekary Śląskie - Zgłobice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Hamburg już od 300 zł!

Zleć transport samochodu