Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam Pana Marka. Transport super,kontakt bardzo dobry i miły. POLECAM.

Ciągnik c360 bez kabiny

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Wierzchowiska Drugie - Masłomiąca

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

kia besta pusty

Klient: Seun A.
,
Trasa: Rzgów - Attendorn

Rzetelni i punktualni... praca z takimi ludzmi to sama przyjemnosc. Goraco polecam

Mercedes 208D

Klient: Seun A.
,
Trasa: Rzgów - Ratyzbona

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Harrow już od 300 zł!

Zleć transport samochodu