Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Polecam

Opel Meriva

Klient: Robert B.
,
Trasa: Göppingen - Szydłowiec

Polecam.

Opel Meriva

,
Trasa: Bocholt - Łęczna

Wszystko szybko Sprawnie i na czas . Polecam

Ford Mondeo mk3 1437kg

,
Trasa: Bielefeld - Biecz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Herzogenaurach już od 300 zł!

Zleć transport samochodu