Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam w 100 % przewoźnika - można polecać dalej !!!

Fotel 3 osobowy do Vito W639 jak na foto

Klient: Rafał W.
,
Trasa: Libertów - Kozienice

Wszystko sprawnie, tak jak było ustalone. Dobry kontakt. Polecam z czystym sumieniem.

Fiat 126p MALUCH Krotoszyn-Wroclaw

Klient: Piotr T.
,
Trasa: Krotoszyn - Wrocław

Polecam ! Dobry kontakt, miła obsługa, wszystko na czas :-)

Transport MAŁEGO AUTA Niemcy-Polska

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Hildesheim - Ostrów Wielkopolski

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Hildesheim już od 300 zł!

Zleć transport samochodu