Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoźnik godny polecenia Bardzo dobry kontakt Polecam

Audi A3 3 Drzwi

,
Trasa: Hodenhagen - Tuczno

Wszystko sprawnie I na czas, bardzo dobry kontakt z kierowca

Renault Scenic

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Kraków - Oeiras

Pan Bartek S przewoził mi auto z Niemiec do Polski. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Pam Bartek jest bardzo słowny i punktualny. Bardzo dobry kontakt podczas transportu przesyłki. Oczywiście została wystawiona i list przewozowy. Polecam w 100%

Opel Corsa

Klient: Bartosz S.
,
Trasa: Dortmund - Bielawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Huelva już od 300 zł!

Zleć transport samochodu