Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalnie, terminowo, stały kontakt ze strony przewoźnika, monitorowanie przesyłki. Żadnych zastrzeżeń, bardzo polecam z korzystania z jego usług.

Audi A3

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Kirchheim unter Teck - Staszów

Bardzo szybka i miła obsługa. Serdecznie polecam!

Seat Ibiza

Klient: Jakub P.
,
Trasa: Tęgoborze - Zeltingen-Rachtig

Szybko ! Sprawnie ! Bezboleśnie .POLECAM!!!

volkswagen sharan

Klient: Andrzej N.
,
Trasa: Frankfurt nad Menem - Skawina

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Inveruno już od 300 zł!

Zleć transport samochodu