Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam! Szybka komunikacja, odbiór w czasie, dostawa również, pomoc w załadunku i rozładunku. Wysoka ostrożność z ładunkiem oraz super zabezpieczenie towaru

Stół

Klient: Jerzy S.
,
Trasa: Sanok - Elbląg

Jestem bardzo zadowolona z usługi

BMW 116 i

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Radom - Gandawa

Bardzo polecam. Świetny kontakt, towar dotarł bezpiecznie zgodnie z ustaleniami.

Maszyna z Anglii

Klient: Andrzej J.
,
Trasa: Ilkley - Rzeszów

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych spraw oraz mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport auta firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych spraw oraz mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak długość drogi od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Irun już od 300 zł!

Zleć transport samochodu