Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Ok. POLECAM tego przewoznika w 100%

Vw polo

Klient: Mirek D.
,
Trasa: Nobitz - Tomaszkowice

Wszystko jak trza. super komunikacja, solidnie i fachowo, na pewno drugi raz skorzystam, bardzo polecam.

Toyota carina

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Szczecin - Augsburg

Wszystko tak jak ustalone. Polecam.

Opel Combo

Klient: Piotr Z.
,
Trasa: Waldenbuch - Olsztyn

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów جدّة już od 300 zł!

Zleć transport samochodu