Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegało sprawnie ! Nie mam zastrzeżeń . Polecam tą firmę !

Seat Leon

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Unterschleißheim - Wrząca

Wszystko odbyło się wzorowo! Jestem zadowolony i na pewno jak będę potrzebował lawety, skorzystam ponownie!

Ford Mondeo

Klient: Rafał G.
,
Trasa: Gotha - Zielona Góra

Wszystko ok polecam.

Renualt twingo

Klient: Robert A.
,
Trasa: Gmina związkowa Kirchheimbolanden - Nowa Sól

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Kevelaer już od 300 zł!

Zleć transport samochodu