Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt , czas realizacji , zabezpieczenie przesyłki, terminowość REWELACJA !!! Polecam !!!

Okno pcv 2m X 2.5m

Klient: Patryk B.
,
Trasa: Lubicz - Konstancin-Jeziorna

ok, polecam

GOLF PLUS na dolny slask z okolic Stuttgartu

Klient: Tomasz W.
,
Trasa: Kirchheim unter Teck - Międzybórz

wszystko OK polecam!!

Opel Zafira A

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Kirchheim unter Teck - Tarnów

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Kirchheim unter Teck już od 300 zł!

Zleć transport samochodu