Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

To była bardzo udana transakcja, jestem zadowolony i polecam. Pozdrawiam Sławek

Fiat 125p

,
Trasa: Lidzbark Warmiński - Dzierżoniów

Wszystko ok. Polecam!

Ford Mondeo

Klient: Piotr T.
,
Trasa: Siershahn - Toruń

Wszystko OK ! POLECAM 100% .

Audi Q5 x 1, Alfa Romeo Giulietta x 1

Klient: Damian Ł.
,
Trasa: Kirchhain - Tymbark

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też UK a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też UK a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Krosno Odrzańskie już od 300 zł!

Zleć transport samochodu