Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam!

Renault Twizy

Wszystko super! Bez zastrzeżeń. Polecam

SEAT Ibiza

Polecam serdecznie

Jaguar XF

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport samochodu?

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport auta firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów a także przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z

Szukasz transportu?

Transport samochodów La Línea de la Concepción już od 300 zł!

Zleć transport samochodu