Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

VW T5 PODSUFITKA

Klient: Piotr B.
,
Trasa: Kraków - Pixendorf

Wszystko było tak jak powinno być. Oczywiście na plus to dogadanie się z terminem.

1 paczka do Gubina ewentualnie odbiór w Niemczech po uzgodnieniu

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Venlo - Gubin

Poszło jak z płatka... polecam Jacka

Narożnik i pralka

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Hanower - Ruda Śląska

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów La Roche-sur-Yon już od 300 zł!

Zleć transport samochodu