Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Auto dojechało. Dzięki

Toyota Prius

Klient: Łukasz M.
,
Trasa: Hengelo - Warszawa

wszystko ok polecam

Suzuki Swift

Klient: Maciej M.
,
Trasa: Rabka-Zdrój - Choszczno

Szybko sprawnie i bez komplikacji

Opel vectra

,
Trasa: Oldenburg - Włocławek

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem dopełnienia określonych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie pojazdu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Lanzarote już od 300 zł!

Zleć transport samochodu