Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zdecydowanie polecam, wszystko Według ustaleń, szybko i w bdb cenie!

2 paczki - walizki

Klient: Piotr M.
,
Trasa: Maidstone - Lednogóra

Wszystko było tak jak powinno być. Oczywiście na plus to dogadanie się z terminem.

1 paczka do Gubina ewentualnie odbiór w Niemczech po uzgodnieniu

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Venlo - Gubin

Polecam

VW T5 PODSUFITKA

Klient: Piotr B.
,
Trasa: Kraków - Pixendorf

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych punktów oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych punktów oraz przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Llagostera już od 300 zł!

Zleć transport samochodu