Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Bezproblemowy kontakt

Porsche 911

,
Trasa: Radom - Espoo

Wielki pozytyw bardzo dobry kontakt sympatyczni ludzie polecam

Peugeot boxer l3h2

,
Trasa: Aalst - Siemiatycze

Bardzo polecam. Pełna fachowość.

Audi A5

Klient: Daniel Z.
,
Trasa: Genk - Dąbrowa Górnicza

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Londres już od 300 zł!

Zleć transport samochodu