Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretny i słowny przewoźnik !!! POLECAM !!!

Hyundai ix35

Polecam współpracę. Wszystko według ustaleń.

Opel Adam

Bardzo dobry kontakt. Wszystko zgodnie z planem. Polecam tego przewoźnika w 100 %.

Hyundai i30

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto dopilnować kilku ważnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia konkretnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto dopilnować kilku ważnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Lund już od 300 zł!

Zleć transport samochodu