Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak należy zgodnie z umowa . Polecam 100 % użytkownika !!

Peugeot 206

Klient: Maciej B.
,
Trasa: Cedynia - Kopenhaga

Szczerze polecam wszystko tak jak być powinno kontakt 100%

Audi A7 uszkodzona Pali jezdzi masa 1880kg

,
Trasa: Böheimkirchen - Poznań

Pełen profesjonalizm, punktualny w 100%, wszystko bezpiecznie przewiezione. Polecam.

Toyota corolla E12 HB Bruksela Wrocław

Klient: Dariusz M.
,
Trasa: Bruksela - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić fotografie auta. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić fotografie auta. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش już od 300 zł!

Zleć transport samochodu