Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie i bezpiecznie . Polecam

Chevrolet Camaro

Klient: Michał K.
,
Trasa: Warszawa - Alicante/Alacant

Wszystko ok. Punktualnie bez niespodzianek. Polecam.

Citroen Xsara Picasso

Klient: Michał K.
,
Trasa: Neckarsulm - Straszów

Wszystko O.K. - zgodnie z umową - polecam.

Volkswagen Passat

Klient: Mariusz K.
,
Trasa: Kreuzlingen - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także rozmiar transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także rozmiar transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Mataró już od 300 zł!

Zleć transport samochodu