Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Ok. Polecam

Toyota Yaris

Klient: Paweł C.
,
Trasa: Szczecin - Lubin

Super przewoźnik! dobry kontakt! zdjęcia po załadunku! POLECAM!!

BMW 1 Series

Klient: Artur Ł.
,
Trasa: Stockelsdorf - Złotniczki

Polecam :)

2 x Aiways U5 (SUV)

Klient: Artur N.
,
Trasa: Marsylia - Monachium

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport samochodu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport samochodu firmie transportowej trzeba dopilnować kilku istotnych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Melilla już od 300 zł!

Zleć transport samochodu