Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm . Od załadunku do rozładunku. RZETELNOŚĆ UCZCIWOŚĆ PUNKTUALNOŚĆ Jak najbardziej POLECAM!

2 paczki

Klient: Piotr C.
,
Trasa: Stąporków - Zblewo

Wszystko ok. Szybki załadunek i rozładunek.

Sprężarka kompresor powietrza airpol 400kg

Klient: Tomasz B.
,
Trasa: Rostarzewo - Krzynowłoga Mała

Odbior oraz dostawa w terminie. Rower dotarl w nienaruszonym stanie. Polecam.

1

Klient: Dominik D.
,
Trasa: Poole - Bielkówko

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku ważnych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku ważnych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Miami już od 300 zł!

Zleć transport samochodu