Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok . Polecam

Audi A3

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Hunderdorf - Radomsko

Wszystko przebiegło bezproblemowo. Świetny kontakt. Transport bezpieczny. Polecam

Volvo XC60

Klient: Paweł Z.
,
Trasa: Białystok - Wolbrom

Wszystko w jak najlepszym porządku. POLECAM !

FIAT DUCATO x 1, FIAT DOBLO x 1

Klient: Michał B.
,
Trasa: Giebelstadt - Żerków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Mitry-Mory już od 300 zł!

Zleć transport samochodu