Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Bardzo dobry kontakt. Wzorowa współpraca. Polecam

Volkswagen Caddy

Klient: Jacek D.
,
Trasa: Coswig - Złoczew

Znakomity kontakt, dobra cena, bezpieczny i punktualny transport. Bardzo sympatyczny kierowca.

BMW 4 Series

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Gdynia - Lgota

Wszystko ok. Bardzo dobry kontakt. Płatność zgodnie z umową. Polecam jako kontrahenta

Fiat Panda

,
Trasa: Inzigkofen - Lubaczów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania auta do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania auta do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Monachium już od 300 zł!

Zleć transport samochodu