Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

super kontakt szybko i sprawnie

Bmw e39 3.0d

Klient: Adam J.
,
Trasa: Utrecht - Brzeg

Wszystko ok. Pozdrawiam

Audi A4

,
Trasa: Bad Fallingbostel - Kwidzyn

Polecam w 100%! Transport ekspresowy, na najwyższym poziomie. Super kontakt! Inne firmy powinny brać przykład :)

Zlecę transport 2 aut z Belgii pod Wrocław

Klient: Bartosz R.
,
Trasa: Ghislenghien - Bielawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Murcja już od 300 zł!

Zleć transport samochodu