Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalnie, szybko i terminowo, polecam w 100%

Opel Corsa

Klient: Piotr B.
,
Trasa: Bruchmühlbach-Miesau - Bielawa

Profesjonalne wykonanie zlecenia , swietny kontakt. Polecam

materac 160/200

Klient: Fedko K.
,
Trasa: Trębaczów - Clamart

Zdecydowanie polecam. Pozdrawiam, Tomasz.

2 krzewy

,
Trasa: Rybnik - Chełmża

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Murnau am Staffelsee już od 300 zł!

Zleć transport samochodu