Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam serdecznie

Jaguar XF

Bardzo dobra współpraca z przewoźnikiem. Pomimo obiektywnych trudności z odbiorem samochodu wszystko przebiegło zgodnie z planem. Polecam tego przewoźnika.

Mercedes ML

Dobry kontakt z przewoźnikiem. Bardzo szybki transport. Polecam!

Honda Accord

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport samochodu?

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się

Szukasz transportu?

Transport samochodów Nadarzyn już od 300 zł!

Zleć transport samochodu