Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt. Zlecenie zgodne z ustaleniami. Polecam w 100%!

Opel Insignia

,
Trasa: Brema - Kraków

Polecam

BMW 5 Series

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Velbert - Gościsław

Polecam

Ford S-Max

Klient: Andrzej O.
,
Trasa: Mannheim - Mszana Dolna

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj a także rozmiar transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Niederkrüchten już od 300 zł!

Zleć transport samochodu