Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. Polecam.

Opel Meriva

Klient: Paweł A.
,
Trasa: Kevelaer - Wąchock

Wszystko ok. Polecam

Mercedes W220

Klient: Michał B.
,
Trasa: Chociszewo - Osiecznica

Wszystko pozytywnie załatwione

Volvo XC60

,
Trasa: Woensdrecht - Stargard

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Offenburg już od 300 zł!

Zleć transport samochodu