Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

polecam

Volvo 240

Klient: Witold P.
,
Trasa: Tychy - Jadów

Bardzo sprawny przewoźnik, transportował podnośnik koszowy, super kontakt, usługa wykonana na czas i w atrakcyjnej cenie. Polecam

Podnośnik koszowy Kia Ceres

,
Trasa: Ustroń - Seroki-Parcela

Wszystko zgodnie planem

Mazda RX-8

Klient: Kamil B.
,
Trasa: Jarosław - Livorno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault czy Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również samochody marki Renault czy Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Oldenburg już od 300 zł!

Zleć transport samochodu