Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko i profesjonalnie, polecam kontakt

Ligier JS50 z Zabrza do Krakowa

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Zabrze - Kraków

Usługa na najwyższym poziomie. Bardzo miły kontakt. Wszystko zgodnie z ustaleniami. POLECAM !!!

Citroen C5

Klient: Daniel R.
,
Trasa: Handewitt - Bełchatów

Polecam przewoźnika.

Suzuki Swift

Klient: Łukasz J.
,
Trasa: Bochum - Lędziny

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu do lawety. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Pampeluna już od 300 zł!

Zleć transport samochodu