Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

POZYTYWNIE

Regaly paletowe rozlozone w paczkach

Klient: Piotr J.
,
Trasa: Gubin - Jossgrund

POLECAM TEGO KONTRAHENTA!!! SZYBKI, SPRAWNY KONTAKT. POZDRAWIAM I ZAPRASZAM PONOWNIE.

Volvo 850 - od zaraz można zabrac

Klient: Maria S.
,
Trasa: Oelde - Wrocław

Wszystko Ok. Dobry kontakt. Transport zgodnie z ustaleniami i na czas. Polecam.

Audi a4

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Wittlich - Jelenia Góra

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Powierzając transport samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Powierzając transport samochodu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych kwestii oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie aut często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Ford. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Pollença już od 300 zł!

Zleć transport samochodu