Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm, punktualny w 100%, wszystko bezpiecznie przewiezione. Polecam.

Toyota corolla E12 HB Bruksela Wrocław

Klient: Dariusz M.
,
Trasa: Bruksela - Wrocław

Wszystko zgodnie z ustaleniami.

Toyota corolla

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Wrocław - Mościska

Wszystko zgodnie z ustaleniami.

2 x melex

Klient: Marek K.
,
Trasa: Nowe Miasto - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna w transporcie samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów pomorskie już od 300 zł!

Zleć transport samochodu