Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję bardzo, realizacja zgodnie z ustaleniami, polecam przewoźnika.

Skrzynia drewniana z obrazami do konserwacji

,
Trasa: Fryburg Bryzgowijski - Warszawa

Solidnie,odpowiedzialnie. Polecam

Audi a6c5 . Lincoln mark 8

Klient: Adrian L.
,
Trasa: Faedo - Kęty

Polecam serdecznie! Szybko i sprawnie. Miły kontakt.

Materac

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Radom - Konstancin-Jeziorna

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Råholt już od 300 zł!

Zleć transport samochodu