Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 46 061 547 zł 46 061 547 zł zaoszczędziliście z nami
500 000 wystawionych przesyłek 500 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
30 000 przewoźników 30 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo szybko załatwiona sprawa przywozu samochodu zza granicy, świetny kontakt telefoniczny i mailowy, bezpieczny transport i miły człowiek - zdecydowanie polecam!

ford fiesta

,
Trasa: Heidenheim - Pabianice

Szybko, sprawnie i tanio. Polecam.

Opel corsa

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Sulzemoos - Strzegom

Wszystko sprawnie i na czas. Dobry kontakt. Polecam.

BMW 3

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Homburg - Jarosław

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Zlecając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz zrobić fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Råneå już od 300 zł!

Zleć transport samochodu