Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Lepiej się po prostu nie da, transport na czas i do tego świetny kontakt ! Gorąco polecam !

Toyota Yaris

Klient: Robert Ż.
,
Trasa: Lublin - Tilburg

Bardzo zadowolony przewoźnikom.Punktualny i odpowiedzialny człowiek.

Golf

Klient: Dawid J.
,
Trasa: Tomaszów Mazowiecki - Przemyśl

Super, sprawnie i bez żadnych problemów. Polecam w 100%

Dwa samochody

Klient: Rafał D.
,
Trasa: Neuburg an der Donau - Ozimek

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Ratyzbona już od 300 zł!

Zleć transport samochodu