Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport przebiegł szybko i sprawnie. Dobry kontakt. Polecam!

Citroen Jumper plandeka z Krakowa do Poznania - sprawny

Klient: Jakub P.
,
Trasa: Kraków - Poznań

Wszystko zgodnie z ustaleniami polecam.

RENAULT Master L4XL

Klient: Bogdan B.
,
Trasa: Werona - Przemyśl

Bardzo dobry kontakt. Przewoźnik dokładny i potrafi zareagować na występujące problemy.

Doker, Sandero, 2xDuster

,
Trasa: Warszawa - Neukirchen-Vluyn

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych punktów a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych punktów a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Rejkiawik już od 300 zł!

Zleć transport samochodu