Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

100 % na tak wszystko szybko sprawnie dobry kontakt polecam

Mercedes 609

,
Trasa: Krasnopol - Choszczno

Polecam

Alfa 159

,
Trasa: Wunstorf - Kielce

Pełny profesjonalizm , polecam bez wahania .

Mazda RX7

,
Trasa: Werona - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej należy dopilnować kilku istotnych punktów oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Reus już od 300 zł!

Zleć transport samochodu