Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie i bezpiecznie . Polecam

Chevrolet Camaro

Klient: Michał K.
,
Trasa: Warszawa - Alicante/Alacant

Wszystko ok. Polecam

Audi Q8

,
Trasa: Jülich - Poznań

Wszystko sprawnie i w umówimy sposób. Polecam serdecznie!

Opel Astra

Klient: Paweł K.
,
Trasa: Rumia - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Rovaniemi już od 300 zł!

Zleć transport samochodu