Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko. Sprawnie Bezproblemowo. Polecam!

Mazda 2

,
Trasa: Rąbień - Łódź

Super szybko solidnie. Wszystko załatwione w jeden dzień !!!!!

Opel Astra

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Bad Säckingen - Sosnowiec

Zgodnie z ustaleniami. Polecam

Opel Meriva

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Mettmann - Katowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji odnośnie samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Rzym już od 300 zł!

Zleć transport samochodu