Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam

przyczepa kempingowa 5m + 1m dyszel

Klient: Maciej Ż.
,
Trasa: Zaltbommel - Lubno

Bezproblemowa współpraca od początku do końca. Godny polecenia użytkownik :)

Fiat ducato

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Nakło nad Notecią - Sochaczew

Wszystko ok polecam

Ford Mondeo

,
Trasa: Lievegem - Głęboczek

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii a także przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością dopełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii a także przygotować potrzebne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najwięcej szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin realizacji, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania pojazdu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj i wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Sandersdorf-Brehna już od 300 zł!

Zleć transport samochodu