Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm . Od załadunku do rozładunku. RZETELNOŚĆ UCZCIWOŚĆ PUNKTUALNOŚĆ Jak najbardziej POLECAM!

2 paczki

Klient: Piotr C.
,
Trasa: Stąporków - Zblewo

Odbior oraz dostawa w terminie. Rower dotarl w nienaruszonym stanie. Polecam.

1

Klient: Dominik D.
,
Trasa: Poole - Bielkówko

Bardzo polecam. Konkretnie, sprawnie, miło i zadowalająca cena. Super organizacja, żadnych konfliktów, kierowca na bieżąco informował o lokalizacji i innych detalach. Jak dla mnie 10 na 10

Ford Smax

Klient: Monika Z.
,
Trasa: Schorfheide - Zwenkau

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport pojazdu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu niezbędne papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Seevetal już od 300 zł!

Zleć transport samochodu