Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok polecam.

Yrzy osobówki

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Oosterhout - Beveren

Witam, ogólnie bardzo pozytywnie. Auto dotarło w stanie nienaruszonym, kierowca bardzo kompetentny, zdjęcia przed załadunkiem wykonane skrupulatnie. Co prawda nie udało się dostarczyć auta na ustalony czas ale nie wynikało to z winy przewoźnika.

BMW

Klient: Piotr C.
,
Trasa: Bremerhaven - Wrocław

Jak najbardziej. Przewoźnik komunikatywny, bardzo staranny, miły i na czasie. Gorąco polecam pana przewoźnika!!!!!

Dwumetrowa sofa, meble trzy metrowe meble, stół z 4 krzesłami, lodówka i pralka.

Klient: Jakub S.
,
Trasa: Wrocław - Monchengladbach

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw a także przygotować niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw a także przygotować niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych a także spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku i przypinania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Sevilla już od 300 zł!

Zleć transport samochodu