Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Renault master

Klient: Maciej Ż.
,
Trasa: Gütersloh - Poznań

Wszystko na czas i w najlepszym porządku. Super!!! Polecam!!!

Hyundai Atos

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Ostrowiec Świętokrzyski - Morlanwelz

Wszystko OK, Bardzo solidny przewoźnik. Polecam wszystkim.

Audi A3

Klient: Anna W.
,
Trasa: Jasło - Abensberg

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz pojazdu firmie transportowej musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i zakładany termin dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów śląskie już od 300 zł!

Zleć transport samochodu