Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm, to najlepszy przewoźnik jakiego do tej pory spotkałem. Gorąco polecam wszystkim i jeszcze raz dziękuję.

Toyota Auris

Dobry przewoźnik

Opel Astra

Wielki pozytyw za miłą obsługę i terminowość dostawy auta.

Saab 9000

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport samochodu?

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie po

Szukasz transportu?

Transport samochodów Smallingerland już od 300 zł!

Zleć transport samochodu