Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybka i terminowa realizacja, bez problemowa, dobry kontakt telefoniczny ze spedytorem, informacje na każdym etapie odbioru i dostawy. Towar bardzo delikatny ale dojechał bez uszczerbku. Polecam tego przewoźnika na 100% i dziękuję.

Listwa lustrzana 120 cm x 10 cm x 10 cm zapakowana w karton folię i stropian

Klient: Łukasz R.
,
Trasa: Tychy - Hagen

sprawnie bez problemu

gleboryzarka

,
Trasa: Vordorf - Przemęt

Wszystko ok. Polecam

toyota

Klient: Gabriel P.
,
Trasa: Żory - Mouscron

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Bardzo ważna w transporcie samochodów jest komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Spira już od 300 zł!

Zleć transport samochodu